reklama

Plan na osiedle

drukuj
przeczytano: 4290 razy
Paweł Palica, 29.03.2018

Gotowa jest już koncepcja architektoniczna, na podstawie której na nieużytkach w pobliżu ul. Stargardzkiej (os. Helenów) powstać ma nowe osiedle budynków wielorodzinnych.

W opracowanie wrysowano pięć budynków, składających się łącznie z dziewięciu klatek schodowych, do dyspozycji przyszłych lokatorów ma być docelowo 180 mieszkań. Będą to obiekty pięciokondygnacyjne, przy czym ostatnie, najwyższe piętro będzie poddaszem ze spadzistym dachem - mieszkania tam urządzone będą więc nieco mniejsze, niż te położone niżej.

Inwestycja ruszy nie prędzej jak w przyszłym roku. Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Istotniejsze jest czy będzie co najmniej 180 miejsc parkingowych, ewentualnie w jakiej cenie, z jakimi opłatami, bo każdy będzie miał przynajmniej 1 samochód. Bez tych miejsc samochody będą we wszelkich możliwych niedozwolonych miejscach, a przybyła straż miejska otrzepie rączki i odpowie, że "to nie droga publiczna i oni tu mandatów nie wystawiają". Nasza SM jest najlepsza w wyszukiwaniu powodów niewypełniania swoich obowiązków.

dodany przez Cofee, dnia 29.03.2018, 13:03:01

Kto jest/będzie inwestorem?

dodany przez Mariusz, dnia 29.03.2018, 14:14:58

sadząc że mamy rok wyborczy to raczej spółka miejska będzie budować ? wizualnie ładnie to wygląda ale najbardziej mnie wkurza że nie wszyscy szczęśliwcy będą mieć balkony, to w XXI -WIEKU skandal, ale jak się mylę to sory.

dodany przez mercedes555, dnia 29.03.2018, 15:27:42

@cofee Ten sam problem `parkingowy` nastapi niedlugo przy nowo oddanym bloku w scislym centrum Goleniowa przy ul. Szarych Szeregow.

dodany przez j_janusz, dnia 29.03.2018, 17:04:24

Zaplanowano odprowadzenie kanalizacji burzowej z całego nowego osiedla poprzez separator do Wisniówki. Istnieje obawa, że ta rzeczka, będąca miejscem tarlisk ryb szlachetnych, stanie się poniżej punktu zrzutu kanałem burzowym. Trocie głosu nie mają, ale czy wiedzą o tym ci, co całkiem niedawno zbudowali przepławkę w okolicach byłego młyna? Czy pokonujące przepławkę trocie można będzie oglądać tylko na historycznych nagraniach publikowanych na You Tube?

dodany przez Stan, dnia 29.03.2018, 23:18:57

w XXI więku to można to ładniej narysować, projekt tragedia - robiony jakby 20 lat temu.

dodany przez _sp2, dnia 30.03.2018, 08:08:20

Parkingów będzie średnio 1,5 na mieszkanie. Balkon ma mieć każde mieszkanie.

dodany przez cm, dnia 30.03.2018, 09:20:07

I znowu klasyczna wrzutka przedwyborcza, hura plany i wizualizacje. Proszę, informujcie o dokonaniach a nie planach. Ile średnio rocznie oddano mieszkań "komunalnych" wybudowanych przez Gminę przez ostatnich 8 lat?

dodany przez the voice of truth, dnia 30.03.2018, 09:50:36

No więc PP napisał o konkrecie, o gotowej już koncepcji. Jest plan zagospodarowania przestrzennego, sprawa jest na etapie przygotowania do projektowania i pozyskania finansów na inwestycję. Nikt nie leci jeszcze ze wstęgą i nożyczkami.
A o realizacjach można poczytać w archiwum GG. jest coś takiego jak wyszukiwarka. Polecam.

dodany przez cm, dnia 30.03.2018, 10:04:26

...można też wyszukać info o wyrzuconych pieniądzach na koncepcje dworca, na kalendarzyki, o koncepcji na przystań, o planie na sukces ul. Lipowej w Lubczynie, planie na wykorzystanie 3 mln. dofinansowania, planie budowy krytych kortów tenisowych i jeszcze trochę innych "dokonanych planów". Ech... Wesołych...!

dodany przez the voice of truth, dnia 30.03.2018, 11:09:13

@voice of truth , jeszcze o kwartałach nad Iną i kładce przez Inę oraz terenach po PGK , piękne wizualizacje , nie można powiedzieć , "kupił bym wieś , tylko pieniądze gdzieś " .

dodany przez Pawlak, dnia 30.03.2018, 15:09:23

Pawlak, bądź uprzejmy wskazać o jakich swoich wizjach gaworzysz. I ew. gdzie ich szukać.

dodany przez cm, dnia 30.03.2018, 17:35:42

Przedstawiona koncepcja architektoniczna obejmująca 5 budynków, to szacunkowo nie więcej niż 20% powierzchni planowanego osiedla. Czy i kiedy zostanie zrealizowane w całości? - trudno dziś orzec. Zastanawiające jest jednak niedawne oświadczenie PEC w Goleniowie, o rezygnacji ze starań na dostarczanie ciepła do mającego powstać osiedla. Mieszkania będą gminne i gminna spółka PEC nie będzie ich ogrzewać, rezygnując tym samym z solidnego przyczółka do ekspansji na komercyjną część osiedla. Ta decyzja prawdopodobnie oznacza definitywne zamknięcie tematu obecności PEC na osiedlu Helenów.

dodany przez Stan, dnia 31.03.2018, 10:15:57

Gaworzę o zagospodarowaniu "serca miasta i koncepcji zabudowanej promenady nad Iną min. po byłym PGK oraz tereny k Amfiteatru.

dodany przez Pawlak, dnia 31.03.2018, 18:39:37

Się Pawlakowi rozchodzi o koncepcję z zamierzchłych czasów późnego Wojciechowskiego? A to trzeba by szukać w muzeum.

dodany przez cm, dnia 31.03.2018, 19:00:34

a mnie to pachnie PRIMA APRILLIS :)

dodany przez Tadekniejadek, dnia 01.04.2018, 23:08:32

GALERIA ZDJĘĆ

Marsz dla Jezusa

Wiesław Krause - 15.04.2019

18
Czwartek
Kwiecień 2019
Apoloniusza
Bogusławy
Gościsławy
Kwiecień, 2019
PnWtŚrCzPtSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Tylko, ze Ryan na wielu lotniskach ma odległe miejsca. Berlin, Budapeszt, Warszawa. Może znaczenie ma tu wysokość opłaty... Nie wiem :-)" - Komisja pomoże?

"Panie Michale ja Pana bardzo szanuję nawet jeśli widzę, że trudno się Panu nie zgodzić z przytoczonym tekstem. Przyzna Pan jednak, że dochodzenie roszczeń na drodze sądowej to najgorszy z możliwych sc..." - Demonstracja z wykrzyknikiem

"ciekawe, czyli dzięki władzom portu utrzymwanego z pieniędzy publicznych "zdażyło się" nierówno traktować podmioty gospodarcze? Ze szkodą dla klientów. Jak to się np. ma do prywatnego cukiernika, kt..." - Komisja pomoże?

"Przerzucam z innego wątku (S6) W związku z tym pojawia się pytanie, czy w odległości 20 km między miastami MUSZĄ istnieć 2 szpitale aspirujące do roli niemal klinicznych? Czy też wystarczy 1 krankenh..." - Szpital znów bez prezesa

"Zimne spojrzenie na zdjęciu nie obiecuje gorąca za ma le pieniądze ;-)" - Cena ciepła nie będzie malała

"Polecam, jak zawsze ciekawe spojrzenie W.Cz. Stanisława Michalkiewicza na kwestie strajku. Trudno się z nim nie zgodzić :-). http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4456 Niedawno pan przewodnicz..." - Demonstracja z wykrzyknikiem

"@saturator Masz rację. Trzeba być skończonym.... burakiem, żeby takie wspomnienie o koledze wypocić. Panie Cezary Martyniuk milczenie jest złotem." - Romuald Górski 1961-2019

"A moze Puste Obietnice poinformuja ile pan prezes dostanie odprawy,za to ze nic nie robil przez caly rok." - Szpital znów bez prezesa

"Patrzac na to co `wyprawiaja` ci `nauczyciele`, warto by sie moze zastanowic, czy czasem zamiast podwyzek to nie obnizyc im apanazy .. https://youtu.be/5k61zRKtjmU" - Demonstracja z wykrzyknikiem

"Nauczyciele mieli dość "stania na końcu kolejki po podwyżkę" i dość czekania, aż ktoś się nimi zainteresuje. Wszyscy wiemy, że to w aktualnej sytuacji, to co zrobili to jedyna droga zwrócenia uwagi na..." - Demonstracja z wykrzyknikiem

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail: