Polsat interweniuje w Goleniowie

drukuj
przeczytano: 5676 razy
Paweł Palica, 12.12.2018

W Goleniowie pojawili się dzisiaj reporterzy emitowanego przez Polsat programu "Interwencja".

Ekipa redaktora Artura Borzęckiego przygotowuje materiał dotyczący problemu, jaki z uzyskaniem odszkodowania za odniesione obrażenia i zniszczone auta mogą mieć goleniowianie, na których 19 września w centrum miasta spadł sporych rozmiarów konar dębu. O sprawie już pisaliśmy, przypomnijmy jednak, że z pisma współpracującej z odpowiedzialnym za stan miejskiej zieleni goleniowskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej firmy ubezpieczeniowej Gothaer wynika, że pokrycie szacowanych na około 20 tysięcy złotych strat nie wchodzi w grę, bo... drzewo było zdrowe, a "konar uległ złamaniu prawdopodobnie pod ciężarem żołędzi".

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Bardzo dobrze. Tzreba sciagac gacie tym ubezpieczeniowym patologiom. Co kogo obchodza zoledzie. Tak samo moglby ubezpieczyciel odmowic wyplaty szkody w wypadku drogowym, gdyz coprawda samochod byl sprawny technicznie, ale znajdowalo sie w nim 5 osob... no choroba postepujaca. Pointujac retorycznie, zeby w europejskim kraju do tego dochodzilo, ze telewizja musi interweniowac w ewidentnych przypadkach...

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 12.12.2018, 15:14:20

Nowa kadencja burmistrza ledwo się rozpoczęła a już 3 "sukcesy" na koncie:

1. Sprawa wiaduktu na przedłużeniu ul. Wolińskiej bez ciągu pieszo rowerowego:
- Znalazła zainteresowanie TV Trwam

2. Sprawa braku odszkodowania z PGK za drzewo
- Znalazła zainteresowanie TV Polsat

3. Telenowela z nieudolnością budowy dworca/centrum przesiadkowego
- ciąg dalszy nie wiemy czy nastąpi


Ale burmistrz ma za to "silny" mandat poparcia społecznego (53 %)...
Niestety skutki jego "omnipotencji" odczuwa 100 % mieszkańców.

dodany przez Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 12.12.2018, 15:21:56

@Michał Grzybowski (jerzu007)

Odnośnie "silnego" mandatu poparcia społecznego, nie 53% a 27%. Proszę uwzględnić frekwencję, 53% poparcie wśród 51% uprawnionych.

dodany przez JMD, dnia 12.12.2018, 17:47:16

Frekwencja nic nie znaczy. Iść powinien każdy kto ma prawo oddać głos.

dodany przez Mariusz, dnia 13.12.2018, 06:33:23

Panowie takie dywagacje % nie maja wiekszego sensu. Idzmy za postawa @jerzu007 czyli operowanie na konkretnych przykladach. A jak ktos nie ruszyl do urny to teraz niech siedzi cicho. A firmy ubezpieczeniowe to takie samo zlodziejstwo jak firmy udzielajace pozyczek konsumpcyjnych. Z tym, ze ubezpieczyc sie trzeba ...

dodany przez saturator, dnia 13.12.2018, 08:17:42

Trzeba czytać warunki umów i wykluczenia w umowach, żeby się nie rozczarować. Umiejętność nabyta najpóźniej w podstawówce. Lenistwo i szukanie najtańszych ofert potrafi się zaś zemścić. Ignorancja po zdarzeniu również. Jeszcze nie miałem odmowy, więc nie zgadzam się z uwagą o złodziejskich firmach. No, ale zawsze można bezdpodstawnie porzucać epitetami.

dodany przez .., dnia 13.12.2018, 11:38:44

@ ".." [dwukropek]

Tutaj mamy do czynienia z OC (odpowiedzialnością cywilną) a w tym wypadku wykluczeń nie ma.

UOKiK, KNF i inne instytucje regularnie dają wielomilionowe kary dla towarzystw ubezpieczeniowych
za zaniżanie ubezpieczeń, uchylanie się od odpowiedzialności i inne nieuczciwe działania.

Jeśli do tej pory nie miałeś żadnych przygód z ubezpieczycielem, to bardzo dobrze.
Niestety kilkaset tysięcy Polaków nie miało takiego szczęścia jak Ty.

dodany przez Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 13.12.2018, 12:16:24

Kochaniutki, jesteś w błedzie, jest masę wykluczeń w OC, zwłaszcza przy rażących naruszeniach prawa i obowiązków ubezpieczonego. Jeden przykład: pijany sprawca. Poszkodowany dostanie odszkodowanie, lecz pijany zapłaci regresem za wszystkie wypłacone miliony. Tu też jakieś rażące naruszenie zasad może wywołać regres i PGK się boi.

dodany przez .., dnia 14.12.2018, 09:40:40

szanowny(a) dwukropek masz rację. Pytaniem zasadniczym jest CZYJE jest to drzewo i na czyje ziemii. I czy rzeczywiście podlega "opiece" PGK.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 14.12.2018, 11:39:58

@ ".." [dwukropek]

OC, to odpowiedzialność cywilna. Albo jesteś winien i płacisz albo nie jesteś winien i nie musisz płacić.
Nie ma tu znaczenia czy wynikło to "niechcący" przez "niedbalstwo" czy też "rażące niedbalstwo".

Przypominam obowiązujące prawo w Polsce:
"Art. 415. Kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia."
To podstawowa wiedza. WINNY = ZAWSZE MUSI PŁACIĆ!

Czy jesteś prawnikiem, radcą prawnym albo działasz w sferze odszkodowań?

dodany przez Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 14.12.2018, 11:49:23

Skoro ubezpieczenie OC gminy, nie pokrywa szkód z tytułu urodzaju żołędzi na drzewach, to chyba oczywistym jest, że nie zwalnia to gminy z odpowiedzialności za te szkody. Gmina powinna zapłacić ze swoich pieniędzy, jeśli nie ma odpowiedniego ubezpieczenia.

dodany przez Adam Zygmański, dnia 14.12.2018, 12:09:35

Otóż nie Panie Michale. Trochę inna jest konstrukcja. Winny płaci (przy braku winy nie jest uruchamiana polisa), a w określonych przypadkach płaci TU, co jest sednem polisy. Dlatego przy rażącym naruszeniu prawa przez ubezpieczonego albo w przypadkach nieobjętych umową ubezpieczenia, płaci winny/odpowiedzialny - pośrednio lub bezpośrednio. Trzymam się tego, że odpowiedzialność gminy przerzucona została na PGK (tu umową cywilną PGK-Gmina, ale może to być przerzucone ustawą np. za zwierzęta leśne na koła łowieckie), więc ich nazywam odpowiedzialnym.
Przy okazji. Koła łowieckie nie są odpowiedzialne, jeżeli kierowca jest ostrzeżony znakiem, np. nieprawidłowo i nagminnie stawianym znakiem A18b. Mial ostrzegać przed częstym przekraczaniem dróg przez zwierzęta, a jest stawiany nawet na autostradach, gdzie są siatki i zwierząt tam być w ogóle nie powinno. To nadużycie ma chronić myśliwych zrzeszonych w kołach.

dodany przez .., dnia 14.12.2018, 14:09:45

@ ".." [dwukropek]

Konstrukcja OC nie może być inna, reguluje to kodeks Cywilny. Nie wszyscy to jednak rozumieją.

"(...) przy braku winy nie jest uruchamiana polisa (...) "

- Nieznajomość prawa szkodzi. Wielokrotnie uruchamiałem polisy przy braku winy i uzyskiwałem odszkodowania.
Na tym zakończę dyskusję ponieważ to nie miejsce na porady prawne.

dodany przez Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 14.12.2018, 17:12:14