Potrącenie na Jagiełły

drukuj
przeczytano: 3404 razy
Sylwester Wasiak, 20.02.2019

W sobotę 16 lutego doszło do potrącenia pieszego na ul. Jagiełły w Goleniowie.

Około godziny 6.50 kierujący Audi 22-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego, według wstępnych ustaleń, nie zachował należytej ostrożności i potrącił 74-letniego pieszego, który prawidłowo przechodził przez jezdnię. W wyniku zdarzenia pieszy trafił do szpitala. Kierujący Audi był trzeźwy. Zatrzymano mu prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Goleniowie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Sylwester, cos tu sie nie zgadza, skoro byl trzezwy, to skad sie wzielo zatrzymanie Prawa Jazdy. Mozna je zatrzymac tylko w konkretnych sytuacjach, ale nie w przypadku potracenia. Tak samo, dowod rejestacyjny zabiera sie w konkretnych sytuacjach, a nie w wypadku potracenia. Cos tu jest nie tak, jakies bzdury albo naduzycia...

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 20.02.2019, 13:55:52

Potrącił? Zabrać mu samochód i zakazać możliwości prowadzenia do końca życia. Jeździł jak debil, po czuł się jak pan na drodze. Stwarza tylko bezpośrednie zagrożenie na drodze, dlatego dla takich nie może być zgody na prowadzenie pojazdów!

dodany przez Primadonna, dnia 20.02.2019, 17:03:27

Tak tutaj się coś mocno nie zgadza... Cała ulica Jagiełły ma 350 metrów przejście dla pieszych jest na jej początku i końcu. A z tego co wiem przez jezdnię bez pasów można przechodzić w odległości 150m od najbliższego przejścia, ale taki pieszy nie posiada wtedy bezwzględnego pierwszeństwa. A do potrącenia doszło od strony GDK przed wyjazdem z dyskontu czyli w odległości może 20-30 metrów od przejścia dla pieszych. A i samochód którym potrącono pieszego, to z tego co widzialem przez okno to mocno leciwa maszyna.

dodany przez Zdzisio888, dnia 21.02.2019, 05:35:26

Ty co za ściemę walisz?! Nie 150, a 100 m i wszystko się zgadza zgodnie z prawem. Wczoraj wieczorem pojechałam tam i zmierzyłam dokładnie odległości od pasów. Tak jak mówiłam, zakazać mu dożywotnio możliwości prowadzenia pojazdów!

dodany przez Primadonna, dnia 21.02.2019, 07:00:25

Przepraszam faktycznie jest 100 metrów a od słowackiego do wyjazdu z biedronki jest jakieś 50 metrów i nikt mi nie powie że więcej bo mieszkam na tej ulicy, która jak pisałem cała ma długość około 350 metrów od słowackiego do ronda. Polecam wymienić linijkę albo licznik w samochodzie. I proszę przestać krzyczeć bo piesi też potrafią chodzić jak święte krowy po jezdni(przepraszam za wyrażenie) do tego samochód jak dobrze widziałem z okna to stara audi 80`ka która na takim dystansie nie rozwija zwrotnych prędkości...

dodany przez Zdzisio888, dnia 21.02.2019, 11:06:02

Pewnie wyszła zza zaparkowanego samochodu ostentacyjnie jak gimbaza , znamy to , albo matki , nie trzymające za rękę dzieci .

dodany przez Pawlak, dnia 22.02.2019, 11:53:31

Szanowni Państwo Goleniowianie i nie tylko, czy Wy nie widzicie co się dzieje z pieszymi w Goleniowie?Czy Wy tego nie widzicie?! Proszę, jadąc przez miasto zwróćcie uwagę ile pieszych wchodzi na pasy nie spoglądając nawet czy coś nadjeżdża. Pieszy nie ma bezwzflędnego pierwszeństwa i proszę nie pisać bzdur. Jadąc przez miasto 20 kmh jest to koszmar b ona każdym przejściu auta się zatrzymują bo pieszy spojrzał na pasy lewym okiem a prawym na maroko. Nie popadajmy w skrajności! Owszem można przepuścić pieszego ale pieszy musi także chociaż się upewnić że nadjeżdża auto i kierowca nie pisze smsów w tym czasie. Czytaj że go nie rozjedzie na placek, bo co mu z tego że pieszy miał rację jak będzie leżał na ortopedii w najlepszym przypadku???!!!

dodany przez hradec, dnia 22.02.2019, 12:14:14

Zdzisio, nie 80ka a Audi A3, jedno z bardziej pancernych i niepsujacych sie aut na naszych drogach. Silniki AGU/AUM/AUQ w tym modelu mozna po zakuciu spokojnie eliminatorem na powyzej 600 koni mechanicznych zrobic, takze spokojnie z tym rozpedzaniem, bo nawet najmniejszy AEH ma ponad 100 koni.
Co do reszty, po co tu jakakolwiek dyskusja...a te prywatne chamskie wycieczki na "ty" powyzej to ignoruj i przyzwyczaj sie do nich...

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 22.02.2019, 12:56:50

Mi to wygląda na potrącenie na skrzyżowaniu - wnioskowanie na podstawie zdjęcia. Z prawej wyjazd z dyskontu z lewej wjazd na parking. Jak pieszy znalazł się na drodze? Dlaczego zabrano prawo jazdy? Za przechodzenie w niewłaściwym miejscu kiedyś otrzymałem 50 zł. Tutaj sytuacja wygląda podobnie!? W ogóle nie ufam (tutaj) działaniom policji i podejrzewam stronniczość ze względu na osobę poszkodowaną! Chyba, że wnioskowanie me oparte jest na błędnym przekonaniu i potrącenie nastąpiło na pasach a kierowca audi postanowił zatrzymać się po 50 czy też 70 metrach...

dodany przez ss13, dnia 05.03.2019, 14:46:04

Cały czas powtarza, że pieszy w skrajni drogi, jezdni JEST uczestnuikiem ruchu. I wychodząc tego założenia WINIEN sygnalizować zamiar przejścia przez jezdnię. Wystarczy, że podniesie rękę.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 05.03.2019, 21:50:28