12:1 za zmianą nazwy parku

drukuj
przeczytano: 3324 razy
Paweł Palica, 05.11.2018

Wszystko wskazuje na to, że zmieniona zostanie wkrótce nazwa parku miejskiego przy ul. Szczecińskiej w Goleniowie.

Jego obecna nazwa, XXX-lecia, w oczywisty sposób nawiązuje do czasów PRL, niedawno więc pojawił się pomysł, by ją wraz z całym parkiem nieco "zrewitalizować". Burmistrz Robert Krupowicz formalnie zaproponował, by nadać mu nazwę "Park 750-lecia Goleniowa" i zostały nawet w tej sprawie przeprowadzone konsultacje społeczne. Udział w nich wzięło... 13 osób. 12 było "za", jedna przeciw.

Ostateczną decyzję, dotyczącą nazwy parku, podejmą radni.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Może lepiej zmienić żarówki na słabsze bo te dają po oczach.

dodany przez USS, dnia 05.11.2018, 11:59:59

a ten swoje i nie na temat. Szanowny@ USS- jak będziesz podążał do Parku ........ lecia, zadzwoń do odpowiedniej służby aby Ci przygasili lub wyłączyli oświetlenie. Wtedy chyba będziesz ukontentowany. Pozdrawiam

dodany przez jzw, dnia 05.11.2018, 12:38:38

@jzw, kiedy USS ma całkowitą rację. Światła są rażą w oczy i zamiast oświetlać, oślepiają dlatego moje spacery po parku ograniczą się światła dziennego. A co do nazwy, to trafna - Park 750-lecia Goleniowa, jestem "za"

dodany przez Akim, dnia 05.11.2018, 13:27:09

Widzę, że po wyborach nic się nie zmieniło w kwestii słuchania głosu mieszkańców.
Konsultacje społeczne się odbyły? A kto i kiedy poinformował o nich społeczeństwo.

Na stronie goleniow.pl nie ma żadnej informacji w zakładce aktualności.

dodany przez Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 05.11.2018, 14:37:00

Nazwa taka mało chwytliwa i wątpię, by ktoś ją używał na co dzień. Tak jak nazwy naszych goleniowskich rond, które chyba niespecjalnie się przyjęły wśród mieszkańców. Park bym nazwał po prostu "Parkiem Światła" :-) Nikt by wtedy nie miał problemów ze wskazaniem, o który chodzi.

dodany przez stojbart, dnia 05.11.2018, 14:45:01

Niezbyt rzetelnie śledzę poczynania władz, dlatego te konsultacje pewnie mi umknęły. Gwoli przypomnienia, kiedy to było, mógłby ktoś mnie oświecić?

dodany przez Mariusz, dnia 05.11.2018, 17:38:28

@Michał Grzybowski (jerzu007), @Mariusz
Ja Panowie problemów żadnych nie miałem, informacja była !

"Burmistrz Gminy zarządza konsultacje z mieszkańcami Gminy Goleniów w sprawie nazwy urzędowej parku położonego w Goleniowie pomiędzy ulicami C.K. Norwida i Szczecińską.

Stałe Komisje Rady Miejskiej w Goleniowie zgłosiły do Burmistrza Gminy Goleniów wniosek o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie propozycji nadania nazwy urzędowej – „Park 750-lecia Goleniowa” dla parku położonego w Goleniowie pomiędzy ulicami C.K. Norwida i Szczecińską.

Wobec powyższego, Burmistrz Gminy Goleniów podjął decyzję o przeprowadzeniu konsultacji społecznych, podczas których zadane zostanie pytanie: „Czy jesteś za nadaniem urzędowej nazwy „Park 750-lecia Goleniowa” – parkowi usytuowanemu w granicach działek nr 118/2 i nr 118/2 z obrębu ewidencyjnego nr 7 miasta Goleniów, pomiędzy ulicami Cypriana Kamila Norwida i Szczecińską?”. Konsultowana nazwa została zaproponowana podczas jednej z sesji Rady Miejskiej w Goleniowie i nawiązuje do obchodzonej w tym roku 750. rocznicy nadania praw miejskich miastu Goleniów.

Konsultacje rozpoczną się w dniu 15 października 2018 r. i potrwają do dnia 26 października 2018 r. Opinie wyrazić będzie można w formie odpowiedzi na pytanie ankietowe zawarte wodt formularzu konsultacyjnym. Wypełniony formularz konsultacyjny należy przekazywać w w/w terminie wrzucając do urny ustawionej w siedzibie Urzędu: Plac Lotników 1, 72-100 Goleniów lub wysyłając drogą mailową na adres: konsultacje@goleniow.pl (w temacie należy koniecznie wpisać: „nazwa parku”), albo pocztą tradycyjną na adres Urzędu: Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie, Plac Lotników 1, 72-100 Goleniów.

Szczegóły dotyczące konsultacji znajdują się w zarządzeniu Nr 251/2018 z dnia 09.10.2018 r. Burmistrza Gminy Goleniów."

Źródło: goleniow.pl, z dnia wtorek, 09 października 2018 12:26.
http://goleniow.pl/component/k2/item/6743-zaproszenie-do-konsultacji-spo%C5%82ecznych-w-sprawie-nazwy-parku

dodany przez MM, dnia 05.11.2018, 18:48:27

Faktycznie było. Nazwa adekwatna do czasu jego odnowy, pasuje.

dodany przez Mariusz, dnia 05.11.2018, 21:54:09

Przejeżdżałem ostatnio w nocy obok parku. Oświetlenie na pierwszy rzut oka wygląda koszmarnie. Więc proponuję dać nazwę " Halloween Park"

dodany przez Pandemonium, dnia 05.11.2018, 22:29:21

Przejedz przez park rowerem w nocy, zmienisz zdanie... na gorsze. Polecam przejście lub przejazd rowerem nocną porą miedzy "widowniami" w mini teatrzyku i podzielenie się wrażeniami w tym temacie ;)

dodany przez Mariusz, dnia 06.11.2018, 08:24:50

Normalnie "park przy szczecińskiej" , a atmosfera zanieczyszczona drodzy Taplarscy , tak światłem !

dodany przez Pawlak, dnia 06.11.2018, 11:09:37

Zdjęcie paskudne. Latarnia co kilka metrów. Gęściej i jaśniej nie można było? Jeszcze się zdarzy, że samolot próbując awaryjnie lądować w naszej okolicy zinterpretuje to jako pas startowy :)

dodany przez Pandemonium, dnia 06.11.2018, 17:38:57

Kwestia sama się rozwiąże, po nowym roku, w związku z głoszonymi i nadchodzącymi podwyżkami cen energii. Wynikającym z "pakietów klimatycznych" i walki z globalnym ociepleniem, ozęebieniem. Jak nie pasuje to z globalnymi zmianami klimatu. Które ponoć wywołały człowieki.
Nastąpi racjonalizacja (oby nie wyłączenia ) oświetlenia min. w parku.
PS. Z perspektywy jak dla mnie park wygląda noca OK.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 06.11.2018, 22:25:50

Park jest fajny, oświetlenie straszne ale idzie się przyzwyczaić. Ciężko będzie wypić flaszkę niezauważenie.

dodany przez Biustonosz, dnia 07.11.2018, 17:58:40

Zaśmiecony park, zaśmiecony światłem. Sen wariata się spełnił

dodany przez Julian, dnia 07.11.2018, 20:06:28

Drogi Biustonosz, może to nie chodzi o to, aby pic po kryjomu, tylko aby spragniony dosiad się do rozlewające, wszak Park to miejsce spokoju i wyciszenia, ale i spotkań, zawiązywania nowych znajomosci.

dodany przez fILO, dnia 09.11.2018, 16:15:29