OIOM zawieszony

drukuj
przeczytano: 3420 razy
Paweł Palica, 09.01.2019

Na najbliższe pół roku zawieszona ma być działalność Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej w goleniowskim szpitalu powiatowym.

OIOM został tymczasowo zamknięty, bo Szpitalne Centrum Medyczne, jak nas poinformował dyrektor wykonawczy SCM Piotr Ruciński, nie jest obecnie w stanie dostosować go do nowych, narzuconych przez Ministerstwo Zdrowia standardów, obowiązujących od 1 stycznia tego roku. Oddział powinien być wyposażony w minimum cztery łóżka, czyli o jedno więcej niż do tej pory, chodzi jednak oczywiście nie tylko o wniesienie samego mebla, ale też wygospodarowanie miejsca na zapewnienie pacjentowi właściwej opieki lekarskiej. A to wiąże się między innymi z przebudową oddziału, wydzieleniem dodatkowej izolatki i dostawieniem stanowiska z całym niezbędnym sprzętem.

Więcej na ten temat w jutrzejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Owsiak kupi a jak nie to zamknąć najlepiej ten szpital będzie spokój

dodany przez medyk, dnia 09.01.2019, 12:46:02

Takie `wybryki` powoduja, ze pamiec o Stanislawie Barei bedzie zywa na wieki ...

dodany przez saturator, dnia 09.01.2019, 15:17:31

Medyk to co z Ciebie za medyk jak szpitale chcesz zamykać?.Tylko trzy łóżeczka i tak zawsze zajęte.Nawet z czterema,szukać będziemy wolnych miejsc po województwie.Powód jest pewnie inny.Drogie leki,drogie utrzymanie sprzętu, anestezjolodzy też mało nie wołają.Koszty ogromne a pacjenci mało rokujący.Szukamy oszczędności.Mimo wszystko OIOM w Goleniowie potrzebny ! Ps.Brama wjazdowa do śluzy dla karetek od pół roku zepsuta dalej. Fakt bida w szpitalu

dodany przez wojtania, dnia 09.01.2019, 15:27:50

To było ponad dwadzieścia lat temu. Poczułem się bardzo źle, pojechałem do szpitala i mimo usilnych prób lekarza nie dałem się wygonić do przychodni. Po 10 minutach od położenia mnie na OIOM przeszedłem bardzo ciężki zawał serca. Tam uratowano mi życie, poza szpitalem nie miałbym najmniejszych szans. Taki oddział szpitala w powiatowym mieście bezwzględnie musi działać. Władze powiatu, gminy, radni obu jednostek samorządowych - do roboty!

dodany przez Stan, dnia 09.01.2019, 20:23:48

Jakby ktos nie wiedzial jak sie sprawe zalatwia odsylam do wnikliwej lektury ... stare ale wciaz jare ...
https://gs24.pl/zwolniony-ordynator-w-szpitalu-w-goleniowie-poslanka-nie-wykorzystalam-stanowiska/ar/5461942

dodany przez saturator, dnia 09.01.2019, 22:30:18

Jaki "właściciel " taka "firma" $$$$$$$$

dodany przez jzw, dnia 11.01.2019, 12:35:13

Polecam - https://prostaekonomia.pl/co-by-bylo-gdyby-chleb-wydawano-na-zasadach-funkcjonowania-opieki-zdrowotnej-w-polsce/

dodany przez Michal Wentruba, dnia 11.01.2019, 13:20:33

Panie Michale, swietna lektura, aczkolwiek przerazajaca. Suma summarum, zwykly obywatel jak zwykle jest oszukiwany. Cale szczescie ja nie musze w tym systemie funkcjonowac, bo to tragedia!

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 11.01.2019, 14:37:11

To jak będę miał zawał to mi powiedzą żebym jakoś wytrzymał pół roku?

dodany przez Szymon Robak, dnia 11.01.2019, 18:25:21

Najciekawsze jest to że http://nipip.pl/standard-organizacyjny-opieki-zdrowotnej-dziedzinie-anestezjologii-intensywnej-terapii/ było uchwalone w 2016 roku w grudniu. Weszło w życie 1-01-2017 roku. Dostosowanie miało nastąpić do 31-12-2018.
DWA LATA.
Przepraszam ale zwykły przedsiębiorca ma zazwyczaj 14 do 30 dni na ....właściwie wszystko
Gdzie były władze POWIATU? O czym myślał zarząd powiatu, szpitala?
Jakie rozgrywki w tym czasie prowadziły?
Toż to jak nic powód do ODWOŁANIA tak zarządu powiatu, bo jest ten sam który BYŁ. Jak i dyrekcji.
Co na to radni powiatowi? RIO? Byli kandydaci na radnych i burmistrzów?

PS. To jest kliniczny (nomen omen) przykład funkcjonowania PUBLICZNEJ usługi (to nie jest służba) opieki zdrowotnej.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 11.01.2019, 18:41:05

Porównanie prostego zakupu do niezmiernie skomplikowanego systemu jest po prostu demagogią. Cały świat ma problemy z dystrybucją świadczeń medycznych - nie wymyślono idealnego rozwiązania. Niech się geniusz zwróci do ministra zdrowia, mswia i finansów i zaprojektuje system na nowo. Może zostanie milionerem. Póki nie musi tego zrobić i zweryfikować w praktyce, wszystko wydaje mu się łatwe. Gdybyśmy mieli mieć idealny system, to podatki i składki mielibyśmy duuużo wyższe, w tym prywatne. Część pracowałaby na czarno, nie mając dostępu do usług ;)
Brakuje ludzi, brak obsad, bo oczekiwania rosną, a płace są 2-3 razy za niskie. Oburzanie się idzie za rękę z chęcią płacenia więcej? Nie, więc zamilczcie. Taki niedobór jest w służbach, w szkolnictwie i innych instytucjach, których pracownicy chcą obecnie wymóc podwyżki strajkami. Każdy chce zarabiać więcej, nikt nie chce więcej płacić, a większość wybrała pis, żeby więcej brać, nie dając (najlepiej nic)...
Zmierzamy ku wojnie. Te wymagania podsycają ruchy wpychające nas w antagonizmy społeczne, narodowe i państwowe. Po wojnie, każdy będzie cieszył się, że żyje on i rodzina (albo tylko on). Nikomu nie przyjdzie do głowy porównywanie zakupu chleba do służby zdrowia. Potem znów zaczną rosnąć oczekiwania. Cykl się powtórzy.

dodany przez .., dnia 11.01.2019, 21:05:16

Oho widze mamy pierwszego chetnego do przywdziania zoltej kamizelki i szturmowania Belwederu ...

dodany przez saturator, dnia 12.01.2019, 00:12:13

szanowny(a) dwukropeczko sęk w tym że na wolnym rynku ceny zawsze osiągają pewne optymalne minimum, z uwagi na konkurencję. A tej w systemie publicznym poprostu NIE ma. Tak usług zdrowotnych jak i ubezbieczeń na ten cel. Po drugie nie jest ważne ile się zarabia, tylko ile można kupić (tzw. siła nabywcza), najłatwiej widać to na ilości tych bochenków chleba, paliwa (dla krajów które nie mają własnych źródeł surowców do produkcji paliw). Dobrze siłę nabywczą obrazuje wskaźnik big mac`a (Big Mac Index).
Poza tym to normalne że każda myśląca osoba chce dobre jakościowo rzeczy kupować jak najtaniej.
PS. składki, podatki ich wysokość i ilość, które są wliczane w ceny ... są wysokie i jest ich dużo.
Poza tym siejesz demagogię
Si vis pacem, parabellum. To tak a propos wojny. Miłego weekendu.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 12.01.2019, 06:46:57

Para bellum jak już coś. A szpital jest tak dobry jak jego kadra. Np chirurgia mimo pozbycia się „geniusza” z Konopnickiej nadal dno.

dodany przez Biustonosz, dnia 13.01.2019, 14:05:08

Szanowni @ - a ja mam swój pogląd na temat sytuacji w tzw. "służbie zdrowia", uważam że gdyby nawet w to bagno wpompować całe PKB państwa to p pół roku okaże się iż nie ma " piniędzy"