reklama

To nie jest moment na strajk

drukuj
przeczytano: 1844 razy
Leszek Ozimek, 03.04.2019

Z Przemysławem Joppkiem, inspektorem w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie, rozmawiamy o przygotowaniu gminy do strajku nauczycieli i promocji LGBT+ w szkołach.

- Generalnie gmina nie ingeruje w strajk nauczycieli i nie popiera tej czy innej strony. Jednak jest determinacja z naszej strony, by te egzaminy w terminie przeprowadzić. Wynika to z faktu, że rocznik przystępujący do nich jest poszkodowany przez niezbyt rozsądne decyzje podjęte przez nas, dorosłych. Mam głównie na myśli likwidację gimnazjów w imię nie do końca określonych celów. Konsekwencją jest chaos: zmiana nauczycieli, rozbicie dobrze funkcjonujących i współpracujących rad pedagogicznych, realizacja w 2 lata podstawy programowej zaplanowanej na trzy lata, wprowadzenie podstawy programowej opartej na odtwórczym zapamiętywaniu treści, podwójny rocznik w szkołach ponadpodstawowych. Jako dorosły muszę tych młodych ludzi za ten chaos edukacyjny przeprosić. Ta sytuacja nie powinna mieć miejsca. Dlatego też, mając świadomość, że młodzi ludzie mają prawo być rozczarowani, rozgoryczeni i źli na nas, czuję, że nie możemy ich zawieść na koniec ich edukacji w szkołach prowadzonych przez gminę. W imię odpowiedzialności dorosłych wobec uczniów, Gmina Goleniów podejmie każdą możliwość zgodną z obowiązującym prawem pozwalającą na przeprowadzenie egzaminów - mówi P. Joppek.

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej". Rozmowa została nagrana przez TV Goleniów i będzie ją można obejrzeć na portalu.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

To po ile teraz chodzi to LGBT+ jak jest promocja?

dodany przez mm, dnia 04.04.2019, 11:46:28

Pytanie tylko, który moment jest dobry na strajk patrząc z tej perspektywy.. Poza wszelką polityką, nauczycielom się po prostu "ulało" i większość z nich podejmuje strajk nie ze względu na sympatie czy antypatie partyjne, tylko z pobudek obiektywnych - czytaj finansowych. Nauczyciele zarabiają NĘDZNIE, łykali nierealizowane obietnice kolejnych ekip rządzących, a tak dłużej być nie może. Zwłaszcza, że pieniądze są, tylko jak to w życiu, wydatkuje je się w innych kierunkach - bardziej opłacalnych z punktu widzenia skuteczności wyborczej. Zajęcie między wierszami przez Pana Joppka stanowiska w sprawie jego zdaniem bezzasadności powrotu do 8 klasowych szkół podstawowych (są przecież zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy tej reformy, mniej więcej po równo), zwłaszcza w tak napiętym czasie, już z natury wypowiedzi jest polityczne.

dodany przez The Voice, dnia 04.04.2019, 13:27:07

The voice. Nauczyciele zarabiają nędznie? Czyli ile? Jakie kryteria stosować przy ocenie zarobków?

dodany przez Jaro, dnia 04.04.2019, 17:31:14

@ Jaro:

Nędznie, to znaczy tyle, że się zwalniają i zmieniają zawód (na kasie w Biedronce płacą więcej na miesiąc)

Zapewne mogliby się tutaj wypowiedzieć rodzice dzieci ze szkół podstawowych w Goleniowie.
Są dzieci, którzy w ciągu 1,5 roku mają już 4-ą (słownie: czwartą) wychowawczynię.
Dziecko, które w zeszłym roku miało świadectwo z paskiem a dziś musi chodzić na korepetycje to nic egzotycznego.
Najlepsi nauczyciele odchodzą lub odeszli z tego zawodu do innych - lepiej płatnych.

Nauczyciele w szkołach publicznych to dziś obok służby więziennej i służby cywilnej - najgorzej opłacana część budżetówki.

Wszystkie znane mi osoby z otoczenia, które pracowały w urzędzie - nie miały podwyżek od wielu lat.
Dogoniła ich najniższa krajowa.
Oczywiście, że się zwolniły - sektor prywatny płaci dziś około 50 % więcej.

dodany przez Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 04.04.2019, 20:00:33

A nawet gdy nie odchodzą, to z poczucia obowiązku. Demagogia Joppka. W sierpniu mają strajkować? Najlepszy moment, na każdy strajk, zawsze jest przy największym nacisku. Podobnie jak użycie kompromatów, czy innych taśm - przed wyborami i krytycznymi momentami. Podstawowa socjotechnika.

dodany przez .., dnia 04.04.2019, 22:21:08

teraz nie - w wakacje nie, w ferie nie - zatem kiedy ...... może na świętego dygdy - czyli nigdy. Panie inspektorze z ubolewaniem czytam Pańskie dyrdymały. Mogę Pana zapewnić, że egzaminy w naszej gminie nie są zagrożone. Przykre jest także Pańskie podejście do tematu.

dodany przez szary_wilk, dnia 04.04.2019, 22:27:15

System jest po prostu zły. Bo tak de facto rodzice nie kupują usługi bezpośrednio w szkole tylko w mitycznym "rządzie" czyli u władzy publicznej. Powoduje to brak elementarnej konkurencyjności na tym rynku. Pierwszym krokiem odejścia od tego systemu winien być bon oświatowy. Zniesienie (jaruzelskiej, komunistycznej) karty nauczyciela. Wyprowadzenie związków zawodowych z zakładu pracy (każdego) tj. nie utrzymywanie go z majątku zakłądu pracy. Opomiarowanie pracy naczyciela w szkole (8h dziennie), i przejście na zwykły kodeks "prawa pracy". Z tego mogło by spokojnie wynikać płacenie za nadgodziny albo wyższymi pensją albo "wakacjami", "feriami". I docelowo likwidacja MEN (mógłby taki twór ewentualnie prowadzić ranking szkół, wg róznych kryteriów). Kontrolę nad programem miałby ten kto płaci czyli rodzic. Wydumane "problemy" lbgtqwerty coś tam by się skończyły, bo to rodzic decydowałby do jakiej szkoły posłać SWOJE dzieci.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 06.04.2019, 07:10:12

Komunista Broniarz jest ewidetnie kierowany przez Puste Obietnice.Jemu wcale nie zalezy na nauczycielach.

dodany przez zochaa, dnia 06.04.2019, 09:12:40

GALERIA ZDJĘĆ

Marsz dla Jezusa

Wiesław Krause - 15.04.2019

20
Sobota
Kwiecień 2019
Agnieszki
Amalii
Czecha
Kwiecień, 2019
PnWtŚrCzPtSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Pomijając fakt jak dogadają się nauczyciele z rządem czy zaległy materiał/ lekcje będą odrabiane w weekendy czy może w lipcu? Czy po prostu wszyscy to mają w d... ( bo przy maturach to chyba pikuś)..." - Demonstracja z wykrzyknikiem

"Dziwne, że Państwo się jeszcze przez tyle lat, a szczególnie przez ostatnią kadencję ówczesnych władz miasta i gminy nie połapaliście, że prawie wszystkie inwestycje są robione pod lokalnych biznesm..." - "Rampa" do remontu

"@Stan , diety, diety , jesteśmy na diecie ." - Cena ciepła nie będzie malała

"@MW Znowy trollowanie albo ignorancja. Sąd przyznał rację ... cukiernikowi, więc przestań kłamać." - Komisja pomoże?

"@jaro Zakladajac, ze jest to autentycznie wypowiedz rodzonej siostry pana Romana i poczula sie ona urazona, to chyba cos jest nie w porzadku? ... de mortuis aut bene aut nihil" - Romuald Górski 1961-2019

"Może troszkę ciszej nad tą trumną. Przeczytałem to epitafium, dla pewności dwukrotnie i nie widzę w nim nic co by uwłaczało zmarłemu, a wyjęte z kontekstu sformułowania jedynie wypaczają obraz. Autor..." - Romuald Górski 1961-2019

"Proszę bardzo jak łatwo szastać nie swoimi pieniędzmi. Jak łatwo podjąć decyzję . 11 mln.!! Proszę bardzo , przecież to i tak mała kwota. Szkoda tylko ,że ci co podejmują takie decyzje kłócą się prywa..." - "Rampa" do remontu

"No !!! I gdzie są teraz komentarze specjalistów głoszących tezy ,że nie ma lotów bo zarządzający portem lotniczym źle to robi. No słucham Was pseudo specjaliści !!! Wypowiadać się już ,w tej chwili. ..." - Komisja pomoże?

"Jestem siostrą Romka Górskiego. Z przykrością dowiedziałam się z artykułu jego rzekomego kolegi, że mój brat był co najwyżej nieszkodliwym idiotą. Wczoraj Francja żegnała go ze łzami w oczach. Jego tr..." - Romuald Górski 1961-2019

"Rzeczywiście kwota spora. To 12 domów jednorodzinnych, wyposażonych i umeblowanych z autem, jachtem i motocyklem w garażu na sporej działce i jeszcze zostanie na podróż dookoła świata..." - "Rampa" do remontu

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail: