Z seniorami o seniorach

drukuj
przeczytano: 2176 razy
Maria Palica, 16.05.2018

Z przedstawicielami goleniowskich seniorów spotkała się dzisiaj Magdalena Kochan. Celem tego spotkania była konsultacja programu "Polska seniora", nad którym pracuje grupa posłanek Platformy Obywatelskiej.

Po krótkim wprowadzeniu, posłanki z tej grupy - Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Katarzyna Osos i Dorota Rutkowska - zaprezentowały ogólne ramy programu, na który składają się trzy filary: Godne życie, Zdrowe życie i Aktywne życie. Ujęto w nich takie propozycje jak np. emerytura bez podatku, czek opiekuńczy, urlop wytchnieniowy, bilans 60-latka, szczepienia na grypę za darmo, geriatria w każdym województwie, wsparcie dla rad seniorów, senioralny budżet obywatelski, czy biuro seniora w każdym powiecie.   

Zespół pracujący nad pakietem dla seniorów poprzez konsultacje chce się dowiedzieć, czy idzie w dobrym kierunku i co jeszcze warto ująć w programie, który dotyczy środowiska liczącego obecnie ok. 9 mln osób. Uzyskały generalnie pozytywną odpowiedź, ale też informację, że np. w Goleniowie wiele z tego, co ujęły w programie już jest, np. rada seniorów, szczepienia za darmo, karta życia czy karta seniora, zaawansowane jest wprowadzenie teleopieki. Co nie znaczy, że systemowe rozwiązania nie są potrzebne.

 

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

A co o młodych? , może seniorzy nauczyli by ich piec chleb , albo lepić pierogi ...

dodany przez Pawlak, dnia 16.05.2018, 15:13:43

Czyli jak zwykle ,zadnych nowych pomyslow, ale tym razem lud może tego nie kupic.

dodany przez Mike, dnia 16.05.2018, 18:08:24

@Pawlak-seniorzy są w stanie przekazać wiele nauk, w tym i pieczenia chleba i lepienia pierogów. Jest jednak jeden warunek, młodzi muszą CHCIEĆ się czegoś nauczyć. @Mike tu nie chodzi "lud" kupi czy nie kupi , żeby coś zrobić najpierw trzeba mieć pomysł a żeby go wcielić w życie dobrze jest go przedyskutować.

dodany przez jzw, dnia 16.05.2018, 22:46:21

Widac, ze otrzymane, podczas ostatniej wizyty Grzegorza Schetyny, wytyczne, pani posel Magdalena realizuje bardzo skrupulatnie. Spotkanie z seniorami, wiec obywatelski w Olimpue ... W koncu wybory za pasem, wypadaloby sie obudzic.

dodany przez saturator, dnia 16.05.2018, 23:12:22

szanowny(a) jzw - pełna racja, trzeba CHCIEĆ. PS. Politykom PO musiało się w końcu "zachcieć" powrócić do rzeczywistości. Na początku tej samej drogi co PO wydaje się być PiS.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 17.05.2018, 07:14:12

Pani Poseł , a o Pawłowskim nic pozytywnego nie morze Pani rzec , przecież to Pani zaufany , nieskazitelny itp członek PO

dodany przez Latuszek, dnia 17.05.2018, 13:05:17

Alosza Awdiejew śpiewa taką pieśń- "Dojrzały wiśnie w sadzie u wujka Wani", lecz wujek Wania i ciocia Mania wciąż przemawiają na zebraniach... a dalej wiadomo kto przechodzi przez dziurkę w płocie , a wujek Wania wciąż tłumaczy i przemawia. Tyle w temacie narad , posiedzeń , zebrań plenarnych oraz klubowych. ;))

dodany przez Pawlak, dnia 17.05.2018, 15:49:20

Najistotniejsza w kwestii sesji objazdowej posłanek i posłów PO będzie odpowiedź miejscowej sekcji klubów gazety polskiej i sympatyków na Urzę dzie osiadłych- która czasami jest, a częściej jej nie ma: #Klub Gazety Polskiej w Goleniowie . Zapewne do czasu najbliższej publikacji "GG" z okazji darmowego udostępnienia sali widowiskowej: np. GDK (Goleniowski Dom Kultury) "Mgła ..." przed wyborami Samorządowymi i kolejnymi - już nie przyćmi oglądu sytuacji mieszkańcom Goleniowa - też wyborcom.

dodany przez miecio, dnia 17.05.2018, 22:47:40