reklama

Zmarli głosowali na burmistrza?

drukuj
przeczytano: 2136 razy
Paweł Palica, 09.11.2018

NOWOGARD. Na listach wyborczych w drugiej turze wyborów na burmistrza Nowogardu mogły znajdować się osoby zmarłe, przy których nazwiskach pojawiły się podpisy potwierdzające odebranie karty do głosowania - informuje nowogardzki serwis mojeinfo24.pl.

Jak wynika z zamieszczonego na tej stronie artykułu, w związku z wykrytymi nieprawidłowościami w najbliższych dniach zostanie przeprowadzona doraźna kontrola list wyborczych. Na razie nie wiadomo, czy może to w konsekwencji oznaczać unieważnienie wyników wyborów.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Tzn. zlecono wydruk kart do głosowania osób zmarłych?

dodany przez Mariusz, dnia 09.11.2018, 19:59:39

Głos z za grobów to był.

dodany przez Biustonosz, dnia 09.11.2018, 22:07:39

To nie tylko w Nowogardzie na listach były osoby zmarłe, jako członek komisji w gminie Osina większość z nas widziała na listach wyborczych nazwiska osób zmarłych parę lat wstecz ale raczej za nikt nikt nie głosował..

dodany przez crazy, dnia 09.11.2018, 23:18:29

Brawo. Takie "szczanie w portki, gdy zimno w nogi" ????

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 10.11.2018, 09:48:58

Panie P.P. Ta urna jest mocno nieprzezroczysta w kontekście dodawania zmarłych do list wyborczych. Szef poleciał do Warszawy, a myszy trochę grasują; nie w takie urny wyborcy głosy zmarłych w wyborach wrzucali.

dodany przez miecio, dnia 10.11.2018, 18:41:53

Nie bardzo zagłębiałem się w szczegóły ale pobierając karty do głosowania okazuje się dowód. Dalej ważną rzeczą byłoby, czy po weryfikacji wydający wpisuje godzinę wydania, wtedy monitoring o ile jest wyjaśniłby wszystko.

dodany przez Mariusz, dnia 11.11.2018, 13:23:30

Widać Mariuszu, że w ogóle się nie zagłebiłeś w tematykę wyborów. Mamy tzw. wybory pięcioprzymiotnikowe. Poszukaj. Zasada tajności została ostatnio nawet zaostrzona. Wszelkie monitoringi należało wyłączyć, żeby nie nagrano, że w ogóle ktoś głosował. Ty chcesz ustalać godzinę. Listy też stosuje się, żeby ustalić czy jesteś uprawniony do głosowania w danym okręgu. Teraz nie mogłeś nawet zobaczyć, czy sąsiad głosował, czy nawet domownik, bo resztę zasłaniano.

dodany przez .., dnia 13.11.2018, 08:41:23

No niestety, nie zagłębiłem się w sprawy formalne poza te które dotyczą mnie a właściwie głosowania, to fakt. Kartę ktoś jednak pobrał okazując (lub nie) dowód i pokwitował. Ktoś wydał, tyle że ten nie musiał mieć świadomości czy osoba żyje czy nie, ale weryfikacja nastąpić powinna. Wyszło jak wyszło. Źle.

dodany przez Mariusz, dnia 13.11.2018, 18:23:59

Dlatego sądzę, Mariuszu, że miało to charakter incydentalny - w przypadku, gdy ktoś zmarł po wydrukowaniu list. Gdyby zmarł i był akt, to by taką osobę wykreślono. Ponadto, przy okazaniu dokumentu osoby zmarłej, członek komisji musiałby być nieuważny. Mało prawdopodobny zbieg okol. Może dotyczy to głosowania korespondencyjnego i osób, które pobrały karty za życia?

dodany przez .., dnia 14.11.2018, 14:15:33

GALERIA ZDJĘĆ

Marsz dla Jezusa

Wiesław Krause - 15.04.2019

18
Czwartek
Kwiecień 2019
Apoloniusza
Bogusławy
Gościsławy
Kwiecień, 2019
PnWtŚrCzPtSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"ciekawe, czyli dzięki władzom portu utrzymwanego z pieniędzy publicznych "zdażyło się" nierówno traktować podmioty gospodarcze? Ze szkodą dla klientów. Jak to się np. ma do prywatnego cukiernika, kt..." - Komisja pomoże?

"Przerzucam z innego wątku (S6) W związku z tym pojawia się pytanie, czy w odległości 20 km między miastami MUSZĄ istnieć 2 szpitale aspirujące do roli niemal klinicznych? Czy też wystarczy 1 krankenh..." - Szpital znów bez prezesa

"Zimne spojrzenie na zdjęciu nie obiecuje gorąca za ma le pieniądze ;-)" - Cena ciepła nie będzie malała

"Polecam, jak zawsze ciekawe spojrzenie W.Cz. Stanisława Michalkiewicza na kwestie strajku. Trudno się z nim nie zgodzić :-). http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4456 Niedawno pan przewodnicz..." - Demonstracja z wykrzyknikiem

"@saturator Masz rację. Trzeba być skończonym.... burakiem, żeby takie wspomnienie o koledze wypocić. Panie Cezary Martyniuk milczenie jest złotem." - Romuald Górski 1961-2019

"A moze Puste Obietnice poinformuja ile pan prezes dostanie odprawy,za to ze nic nie robil przez caly rok." - Szpital znów bez prezesa

"Patrzac na to co `wyprawiaja` ci `nauczyciele`, warto by sie moze zastanowic, czy czasem zamiast podwyzek to nie obnizyc im apanazy .. https://youtu.be/5k61zRKtjmU" - Demonstracja z wykrzyknikiem

"Nauczyciele mieli dość "stania na końcu kolejki po podwyżkę" i dość czekania, aż ktoś się nimi zainteresuje. Wszyscy wiemy, że to w aktualnej sytuacji, to co zrobili to jedyna droga zwrócenia uwagi na..." - Demonstracja z wykrzyknikiem

"... `niespecjalnie przykladal sie do nauki`, `taryfa ulgowa u nauczycieli`, `dzielo srednio udane`, `cudem zdana matura`, `wiedza niewyniesiona ze szkoly`, `zerowa znajomosc jezyka` ... Boze bron od..." - Romuald Górski 1961-2019

"W goleniowskim szpitalu podlegającym pod powiat, ponad 70% pacjentów to mieszkańcy Gminy Goleniów, niespełna 30% to mieszkańcy innych gmin. Pacjentami szpitala są zatem głównie Goleniowianie. Dlatego ..." - Szpital znów bez prezesa

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail: