Znów pogonieni

drukuj
przeczytano: 2337 razy
Paweł Palica, 19.02.2019

Zlikwidowane zostało kolejne koczowisko, utworzone przez goleniowskich kloszardów.

Kilka lat temu przegoniono ich spod mostu przy ul. Szczecińskiej, rok temu z rampy nieczynnego kolejowego magazynu przy ul. Dworcowej, problem jednak regularnie powraca. Od kilku miesięcy nowe obozowisko rosło przy wiadukcie kolejowym w pobliżu dworca, a że widzieli je z okien pociągów wszyscy podróżni - i je wreszcie zlikwidowano. Zajęli się tym w miniony piątek pracownicy PGK.

Kloszardom ze zlikwidowanego koczowiska oferowane było wsparcie ze strony Ośrodka Pomocy Społecznej, zainteresowani nie zdecydowali się jednak z niej skorzystać. Prawdopodobnie z częścią zgromadzonego dobytku przeniosą się w inne miejsce.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Namioty można było zostawić... Przecież bezdomni to jakoś zdobyli, a teraz nie mają schronienia nad głową. Żal patrzeć. Nie kwestionuje potrzeby likwidacji koczowiska, ale są inne sposoby.

dodany przez zmartwych.wstaly, dnia 19.02.2019, 18:29:20

Gdzie by się nie przenieśli, będzie im wolno posiedzieć pod drzewem na zmarzniętej ziemi, ale nie wolno będzie w cieplejszym i rozłożonym namiocie.

dodany przez Mariusz, dnia 19.02.2019, 18:59:22

@ zmartwych.wstaly"...ale są inne sposoby"
A niby jakie? Bo jak rozumiem pomoc im była zaproponowana ale nie chcieli z niej skorzystać. Oburzałbym się gdyby takie koczowisko likwidowali na pustkowiu z dala od ludzi ale w mieście, gdzie jeszcze ludzie to widzą to chyba trzeba było z tym porządek zrobić

dodany przez Pandemonium, dnia 19.02.2019, 22:37:38

Wszyscy tylko potraficie komentować,a ja zapytam się Was który z Was był na miejscu i rozmawiał z tymi ludźmi. Nic o nich nie wiecie a potraficie komentować bez sensu. Ja mógł bym coś powiedzieć bo znam niektóre osoby co tam koczują już parę lat. Jedno mogę powiedzieć nic złego nikomu nie zrobili tylko siedzieli sobie cichutko jak myszy pod miotłą. Ale znajdzie się parę gnid ludzkich którym to przeszkadza.!!! Jak słyszę takie brednie ,że pasażerom z pociągu to przeszkadza to aż mnie szlag trafia. Nikomu pod oknami domu się nie rozbili z tymi namiotami. Jak zaproponowałem im w październiku ,że dam im za darmo przyczepkę kampingową to nie chcieli. myślałem że będzie im wygodniej. Nie chcieli .Te namioty to ich wybór i trzeba to uszanować!!!!! Rozumiecie , Uszanować!!! a nie przeganiać z miejsca na miejsce. To są wolni ludzie.

dodany przez Cedek, dnia 19.02.2019, 23:01:12

@cedek Dla ludzi w takiej sytuacji jest okreslona pomoc materialna i okreslone miejsca w ktorych moga przebywac. Niestety nie spelniaja pewnych warunkow, obaj wiemy jakich. Otoczenie w ktorym `bytuja` przewaznie jest zasmiecone, butelki sie walaja, pety itp. Przypomne Ci moment `wejscia` na goleniowski dworzec kolejowy i wyziew od zamroczonych alkoholem postaci spiacych na lawkach. I to nie da wolni ludzie. Alkohol ich zniewolil i juz nie wypusci ... oni zreszta nie za bardzo tego chca.

dodany przez saturator, dnia 20.02.2019, 07:51:01

Wolnosc jednych nie moze sie realizowac kosztem wolnosci innych, ogolu. Ogol chce miec czysto, schludnie i zadbanie. Kropka. Koczowniczy tryb zycia skonczyl sie w Polsce dosc dawno, a skoro jakis tam drobny odlam ze wzgledu na swoje, takie a nie inne przekonania nie chce sie dostosowac (alkohol, niezaradnosc) - przy okazji zasyfiajac okolice, to jego sprawa. Musi sie liczyc z takim obrtem sprawy.
Pointujac, jezeli temu czy tamtemu sie to nie podoba, to prosze sie przeprowadzic do Marsylii czy innego Calais i tam sobie koczownikow zalowac...

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 20.02.2019, 08:44:11

@KC_Designer
Spuentowałeś dobrze. A gdybym Cedek tak niedaleko twojego domu rozbił się z namiotem i nawet koczował tam ubrany w garnitur, trzeźwy, nie przeszkadzał nikomu przechodzącemu obok to też byś dalej był taki tolerancyjny? " Wolnoć Tomku w swoim domku", w innych miejscach liczmy się z innymi bo nie żyjemy na bezludnej wyspie

dodany przez Pandemonium, dnia 20.02.2019, 13:12:20

Zaraz ! Skoro namioty , to jak sama nazwa mówi pole namiotowe , a to deczko dalej i po krzyku.Fakt zaopatrzenie trochę dalej , ale dzielnia tańsza .

dodany przez Pawlak, dnia 20.02.2019, 13:17:51

Do pandemonium. Czytaj uważnie co napisałem. Ty piszesz ,że jak byś się rozbił z namiotem mi koło domu...a ja napisałem , że Oni nie rozbili się właśnie nikomu koło domu. A po drugie co by mi to miało przeszkadzać jak byś się zachowywał cicho i spokojnie. Jeszcze jak byś był w garniturze jak napisałeś..???? . I piszesz że liczymy się z innymi ludźmi bo nie żyjemy na bezludnej wyspie. To ja nie widzę jakoś ,żebyś się z nimi liczył będąc za przeganianiem ich z miejsca gdzie na ten czas nikomu nie przeszkadzli. Bo remont rampy niewiadomo kiedy się rozpocznie.

dodany przez Cedek, dnia 21.02.2019, 09:12:35

Liczyć się z innym to nie znaczy pozwalać każdemu na wszystko czego się chce. Mi oni wcale nie przeszkadzali, nie widziałem nigdy ich koczowiska w żadnym miejscu ale... (i tu wstaw post KC_Designer)

dodany przez Pandemonium, dnia 21.02.2019, 12:38:08